MAS pomůže zdarma nízkopříjmovým domácnostem s vyřízením kotlíkové dotaceDatum konání:
1.6.2022
Datum ukončení:
31.8.2022

MAS pomůže zdarma nízkopříjmovým domácnostem s vyřízením kotlíkové dotace

Nízkopříjmové domácnosti z území Zlínského kraje mají šanci získat tzv. kotlíkovou dotaci. Na výzvu Zlínského kraje reaguje i MAS – Partnerství Moštěnka, o.p.s., která nabízí zájemcům bezplatné zpracování žádostí o dotaci včetně celé administrace a povinných příloh.

Požádat o dotaci lze od 14. června do 31. srpna

Program výměny zdrojů tepla v nízkopříjmových domácnostech Zlínského kraje vyhlásil kraj v úterý 10. května. Příjem žádostí o poskytnutí dotace se spustí v úterý 14. června, k ukončení příjmu formulářů dojde 31. srpna v 17 hodin. S vyřízením dotace pomůže zcela bezplatně MAS – Partnerství Moštěnka, kde mohou zájemci kontaktovat administrátorku Karolínu Kropáčkovou.

Kdo může být žadatelem?

Předpokládaná výše alokace programu činí 455.550.000 Kč. Požádat o dotaci na výměnu neekologického kotle za kotel na biomasu – ruční nebo automat, tepelné čerpadlo nebo plynový kondenzační kotel může vlastník nebo spoluvlastník nemovitosti, tedy rodinného domu, bytové jednotky v bytovém domě nebo trvale obývané stavby pro rodinnou rekreaci ve Zlínském kraji, který v nemovitosti zároveň bydlí a vytápí starým kotlem na pevná paliva s ručním přikládáním nesplňující min. třídu 3 dle ČSN EN 303-5.

Další důležité podmínky…

Průměrný čistý příjem na osobu žijící v domácnosti žadatele nesmí překročit v roce 2020 částku 170.900 Kč. Další důležitou podmínkou pro nárok na dotaci je ta, že výměnu zdroje tepla musí žadatel teprve chystat nebo musela být uskutečněna po 1. lednu 2021.

Výše dotace a na co?

Dotace uhradí 95 procent ze způsobilých výdajů do maximální výše dotace dle typu vyměňovaného kotle:

  • kotel na biomasu AUTOMATICKÝ i RUČNÍ max. 130.000,- Kč
  • tepelné čerpadlo max. 180.000,- Kč
  • plynový kondenzační kotel max. 100.000,- Kč

Úhrada způsobilých výdajů u plynových kondenzačních kotlů bude možná pouze v případě, že výměna byla již realizována, případně byla vystavena závazná objednávka, a to v termínu do letošního 30. dubna. Aktuálně vyhlášenou výzvu, program, jeho přílohy a vzor formuláře žádosti naleznete zde AKTUÁLNĚ VYHLÁŠENÉ VÝZVY | Zlínský kraj (kr-zlinsky.cz)

Kontakt pro další informace:

MAS – Partnerství Moštěnka, o.p.s.

Karolína Kropáčková, koordinátorka, tel.: 734 306 207

www.mas-mostenka.cz

publicita na web_obce.jpg

 

 


22. 7. Magdaléna

Zítra: Libor

Hospodaření obce

Monitor státní pokladny - OBEC RACKOVÁ

Aktuální jízdní řády

Jízdní řád linka 153.pdf

Aktuální počasí v obci

Meteostanice Jiří Vaněk

 

Povodňový plán obce Racková

http://www.edpp.cz/dpp/rackova

 

Místní knihovna

Otevřena úterý 17:00 - 19:00

CZECH POINT i u nás

logo.jpg

 

Návštěvnost stránek

456143