Úspěšná sezóna soutěžních družstev hasičů z RackovéDatum konání:
1.10.2015

Dobrovolní hasiči z Rackové v současné době disponují několika soutěžními družstvy napříč věkovými kategoriemi od nejmenších, až po „staré“ pány.
Soutěžní rok začal v květnu okrskovým kolem na Hostišové. Na tomto závodě jsme sklidili veliký úspěch, který předznamenal veleúspěšnou sezónu. Konkrétně v kategorii mladší žáci jsme s družstvem „A“ obsadili 1. místo a družstvo „B“ získalo místo druhé. V kategorii starší žáci to bylo 2. místo, v kategorii dorostenky 3. místo a v královské kategorii mužů jsme již potřetí za sebou opět vyhráli.
V rámci pohárových soutěží se naše družstva celoročně zapojila v kategorii mladí hasiči do Zlínské ligy mladých hasičů (ZLMH) a do Středomoravského poháru mládeže (STMPM). V kategorii muži, ženy a dorostenky se naše družstva účastnila Zlínské ligy požárního sportu (ZLPS). Soutěže ve všech kategoriích začaly v květnu a skončili v polovině září.
Nejúspěšnějším družstvem letošního roku bylo družstvo mladších žáků „A“, kterým se podařil historický úspěch v podobě celkového vítězství ve STMPM. Po loňském krásném 3. místě to letos naše „A“ s přesvědčivým náskokem vyhrálo. Ve ZLMH toto družstvo po velkém boji nakonec obsadilo perfektní 2. místo za vítěznou Štípou. Ani družstvo „B“, které loni soutěžilo ještě jako přípravka, nezůstalo vůbec pozadu a v konkurenci mnohdy mnohem starších a zkušenějších soupeřů získalo ve STMPM celkové 6. místo a ve ZLMH 10. místo. Starší žáci, kteří se dali před sezonou dohromady, jako nové družstvo, taktéž nezklamali a ve své premiérové sezóně obsadili ve STMPM 5. místo a ve ZLMH 7. místo.
V rámci soutěží ZLPS, které jsou pořádány v kategoriích muži, ženy, dorostenci a dorostenky, dosáhly naše dorostenky po protrápené sezóně, sužované zraněními, na krásné celkové 3. místo se ztrátou jediného bodu na 2. místo, které jsme obhajovali z loňského roku. Družstvo v tomto složení se účastnilo soutěží poprvé i v kategorii ženy a i přes neúčast ve všech soutěžích (kvůli již zmiňovanému zranění) obsadily naše holky solidní 8. místo. Družstvo mužů, které si v letošním roce vylepšilo osobní rekord, se bohužel nezúčastnilo všech soutěží v rámci této ligy a nakonec obsadilo 19. místo.
Nesmíme zapomenout také na naše soutěžní družstvo „starých pánů“ (muži nad 35 let), které se zúčastnilo ve své kategorii několika soutěží. Na Hostišové to bylo 3. místo, v Sazovicích 2. místo, na domácí půdě v Rackové 3. místo a na poslední soutěži v Loukách jsme po problémech s technikou obsadili 4. místo.
Všem členům soutěžních družstev patří velké poděkování za vzornou reprezentaci našeho sboru, ale i obce Racková. Další nemalý dík patří všem, kteří se na této úspěšné sezoně podíleli: vedoucím, trenérům, rodičům a dalším.
Starosta SDH Racková

Družstva mladých hasičů (mladší „A“, mladší „B“ a starší žáci)
Družstva mladých hasičů (mladší „A“, mladší „B“ a starší žáci)

 

Družstvo dorostenek (žen)

Družstvo dorostenek (žen)

 

Družstvo mužů při požárním útoku v Rackové
Družstvo mužů při požárním útoku v Rackové

 

 

Družstvo „starých pánů“ (mužů nad 35 let) při požárním útoku v Loukách
Družstvo „starých pánů“ (mužů nad 35 let) při požárním útoku v Loukách


3. 12. Svatoslav

Zítra: Barbora

Jízdní řády ČSAD Vsetín

Zlín - Racková - Holešov

Povodňový plán obce Racková

http://www.edpp.cz/dpp/rackova

 

Místní knihovna

Otevřena úterý 17:00 - 19:00

CZECH POINT i u nás

logo.jpg

Reklama

hlavicka.png

 

Návštěvnost stránek

304669